Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Operasyonel Faaliyet
07.12.2018  
Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;
16.01.2018 günü saat: 22:40 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce O.A., isimli şüpheli şahısın üzerinde, aracında ve ikametinde yapılan arama ve kontrollerde 14,59 gr SKUNK maddesi, 10 adet Uyuşturucu ECSTASY Hap, 94,79 gr SENTETİK KANNABİNOD maddesi, 1 Adet Hassas Terazi ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 690 TL para ve 1 adet aparat ele geçirilmiş, şubemizce şahıs hakkında “TCK-188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti" suçundan yürütülen tahkikat sonrasında şahıs adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, yargılanması sonucunda 12 yıl 6 ay hüküm ve 25 Bin TL para cezası verilmiştir.
 
 05.12.2018 günü saat: 10:30 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce E.Ş. isimli şahıs üzerinde yapılan kontrollerde 4,94 gr ESRAR maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce şahıs hakkında “TCK-191” (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) suçundan adli tahkikat yapılmıştır.
       Çankırımızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.
 
06122018 111.pdf ek.jpg

 
 
 
  • CİMER Başvurusu
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS