Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Sahtecilikle Mücadele
07.12.2018  
Sahtecilik olayları tüm dünyada kolluk güçlerinin ve ilgili kurumların üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur. İlimiz genelinde Resmi Belgede Sahtecilik suçlarını önlemek, haksız kazancın önüne geçilmesi ve organize suç örgütlerinin finans kaynaklarının kurutulması amacıyla Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personellerimizce yürütülen çalışmalar kapsamında;
30.11.2018 günü 155 Polis İmdat hattına yapılan ihbarı değerlendiren KOM Şube Müdürlüğü tarafından, ilimiz merkezinde faaliyet gösteren bankaya tahsil edilmek üzere verilen 48.000,00 TL değerindeki sahte olduğu değerlendirilen çek ile ilgili M.A.E, İ.İ, K.A, S.K ve Ş.C isimli şahıslar hakkında “Resmi Belgede Sahtecilik TCK-204” suçu şüphesiyle yakalanarak adli tahkikat başlatılmıştır.
          Sahtecilikle mücadele en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinmesi, mesai saati sonrasında kendilerine verilen veya sosyal medya hesapları üzerinden çek numarası gönderilen çek, senet vb. belgelere itimat ederek ticari faaliyette bulunmamalarını, sosyal medya hesapları üzerinden gönderilen çek, senet vb. belgelere itimat etmemelerini, bu gibi kıymetli belgeleri bizzat bankalardan kontrol ettirmelerini ancak bu şekilde vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasının önüne geçileceğinin bilinmesini, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın sahte çek, senet vb. olaylara karşı duyarlı bulunmaları, şüpheli gördükleri olay ve konularla alakalı bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirilmesini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.
                                                                                                                Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
  • CİMER Başvurusu
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS